İletişim

İletişim Bilgileri

Sarımsaklı’ya Nasıl Gidilir?

Konum olarak İstanbul, İzmir, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Aydın gibi şehir merkezlerine yakın olan Sarımsaklı’ya her şehirden çok farklı ulaşım imkanları bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüsler ile çok fazla imkan sunulmaktadır. Ancak birkaç aktarma yapmanız gerekebilir. Bu yüzden kendi aracınız ile ulaşım daha kolay ve kısa sürmektedir. Genel olarak tüm bölgelerden Sarımsaklı’ya ulaşım mevcuttur. Ancak Sarımsaklı’ya ulaştıktan sonra kalacağınız Sarımsaklı otelleri için başka bir aktarma daha kullanmanız gerekebilir.

İstanbul Bandırma Üzerinden Sarımsaklı‘ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Sarımsaklı’ya gitmek isteyenler için her iki yakadan kendi aracı ile ve şehirlerarası otobüsle gitmek isteyenler için 2 farklı alternatif mevcuttur;

  • Kendi aracınızla İstanbul’dan Sarımsaklı’ya gitmek istiyorsanız öncelikle Yenikapı’dan Bandırma’ya giden feribotlara binmeniz gerekiyor. Bu şekilde yolunuz oldukça kısalacaktır. Feribottan sonra Bandırma’ya ulaştıktan sonra yine karayolundan Susurluk ve Balıkesir’i geçip yaklaşık 3-3,5 saatlik bir yolculuk ile Sarımsaklı’ya ulaşabilirsiniz.
  • Şehirlerarası otobüsle ise direk Bandırma’ya gidip oradan dolmuş ile yarım saat 40 dakikalık bir mesafe olan Sarımsaklı’ya ulaşabilirsiniz.
İstanbul Bursa Üzerinden Sarımsaklı‘ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Bursa istikameti ile Sarımsaklı’ya gitmek isteyenler her iki yaka içinde geçerli olan şu güzergahı takip etmelidir;

  • İstanbul’dan Yenikapı feribot iskelesini kullanarak Bursa’ya ulaşmanız gerekmektedir. Bursa’ya ulaştıktan sonra eğer kendi aracınız ile geldiyseniz Balıkesir üzerinden Ayvalık ve Sarımsaklı’ya geçebilirsiniz.
  • Şehirlerarası otobüs kullanacaksanız Ayvalık otobüslerini tercih edip Ayvalık’tan sonra Sarımsaklı dolmuşlarını kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca İstanbul’dan direk şehirlerarası otobüs ile Bursa’ya gidilip oradan Ayvalık ya da Sarımsaklı otobüsleri ulaşım sağlanabilir.
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Sarımsaklı‘ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan çıkıp Tekirdağ üzerinden Sarımsaklı’ya gitmek istiyorsanız;

  • İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Ayvalık ve Sarımsaklı istikametlerini kullanabilirsiniz. Öncelikle karayolu ile Tekirdağ’a geçip Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık istikametine doğru gidebilirsiniz.
  • Yolculuk süresi otobüsle 8 saati bulurken kendi aracınızla yaklaşık 4-4,5 saati almaktadır.
  • Daha kısa bir yolculuk için İstanbul’dan Tekirdağ’a şehirlerarası otobüsle gidilip oradan Ayvalık ya da Edremitotobüsleri ile Ayvalık şehir merkezine geçip Sarımsaklı dolmuşları ile Sarımsaklı’ya ulaşabilirsiniz.
İzmir’den Sarımsaklı‘ya Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı’ya en yakın büyük kentlerden birisi olan İzmir’den Sarımsaklı’ya ulaşım yaklaşık 118 km’lik bir mesafeyi almaktadır. Güzergah ise İzmir, Aliağa, Dikili ve Sarımsaklı’dır.

İzmir’den metro ile Aliağa gidip oradan Dikili ya da Sarımsaklı dolmuşlarına binebilirsiniz. ( Sarımsaklı dolmuşları yılın belli aylarında ve oldukça nadir kalkmaktadır. )

Ayrıca İzmir’den direk olarak şehirlerarası otogardan Ayvalık otobüslerine binerek Ayvalık merkeze gidip ardından Sarımsaklı dolmuşları ile daha rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ya da İzmir’den şehirlerarası otogardan Dikili dolmuşlarına binilip oradan tekrar dolmuş ile oldukça yakın mesafede olan Sarımsaklı’ya ulaşılabilir.

Başka bir seçenek ise İzmir’den Balıkesir otobüsleri ile yaklaşık 5 saatlik yolculuk ile Balıkesir merkeze gitmek ve ardından Sarımsaklı dolmuşlarına binmektir.

İletişim Detayları

  • Küçükköy Mh. Gazi Sokak. No:6/10 * 35/1 Sarımsaklı Ayvalık / BALIKESİR
  • 0266 324 38 38 / 0266 324 39 39 / 0266 324 40 40

Social Media